avatar

Децентралізація – ВЖЕ! Вибір українського суспільства

в блог Local blogger
0
На тлі драматичних подій, які відбуваються в Україні третій рік поспіль, українське суспільство зазнало колосальних змін. Попри всю трагічність останніх років, страшних втрат і розчарувань — ми загартувались, наша національна свідомість зросла, ми почали відповідальніше ставитися до подій, які відбуваються в нашій країні, чинити свідомий вибір, почали думати, як частина народу і діяти на користь спільних національних інтересів.
Мабуть кожен українець сьогодні усвідомлює необхідність проведення в Україні низки реформ. Але, нажаль, через неймовірний тиск та неприховану агресію з боку окупанта, саботаж окремих політичних сил в середині країни, страшну війну, яку веде наш народ, реформування держави знаним чином гальмується. І в даному випадку без сторонньої допомоги нам не обійтися.
Від початку Революції Гідності і до сьогоднішнього дня весь цивілізований світ надавав Україні неймовірну підтримку і допомогу, в тому числі Республіка Польща, яка є не лише надійним партнером української держави, але й вірним Другом українського народу.
Ми завжди захоплювались стрімким економічним розвитком Польщі, з радістю і великою вдячністю переймали досвід наших сусідів щодо проведення реформ і розбудови інфраструктури держави.
От і зараз, польське суспільство підтримує прагнення українського народу в проведенні, зокрема, адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади. Так, в липні 2015 р. Фундація TERRA HUMANA в партнерстві з українськими громадськими організаціями Товариством Лева та ЦРГ «Перспектива» з розпочали реалізацію нового проекту в Україні «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові рішення в Україні». В Херсонській області партнером проекту є Офіс Реформ. Даний проект співфінансовано за рахунок коштів програми Підтримка Демократії в рамках польської співпраці задля розвитку Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща в 2015 р. за посередництвом Фонду Міжнародної Солідарності.
Метою проекту є підвищення кваліфікації державних службовців органів місцевої влади та місцевого самоврядування та членів громадських організацій в 10-ти областях – Сумській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Луганській та Донецькій з метою впровадження процесів децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування на рівні громад, а також підготовка до реформи на всіх адміністративних рівнях.
В рамках проекту було проведено низку семінарів, в яких прийняли участь близько 500 учасників. Дані заходи провели польські та українські тренери та експерти. Учасники мали змогу ознайомитися з польською та українською моделями децентралізації, отримали консультації польських експертів, побачили перспективи та можливості ефективного управління.
Наступним кроком в реалізації даної ініціативи є проведення відкритої Міжнародної конференції під назвою: «Децентралізація ВЖЕ», яка запланована на 24 листопада 2015 року в м. Києві.
Конференція надасть можливість учасникам поділитися досвідом відносно децентралізації в окремих областях на рівні громад і на вищих рівнях, обговорити проблеми, пов’язані з діяльністю в сфері об’єднання громад в районах, підвести підсумки реалізованого проекту, а також визначити напрямки його продовження, виходячи з реальних потреб нових органів місцевого самоврядування України.
Більше інформації а також умови участі у конференції можна знайти за електронними адресами вказаними нижче:
www.DecentralizationNow.eu
www.facebook.com/DecentralizationNow.eu
Крім того, на запропонованих ресурсах публікується інформація про поточні події та хід проекту, навчальні та інформаційні матеріали, інтернет-посилання на адреси польських громад та повітів, які співпрацюють в рамках реалізації даного проекту, фотоматеріали.
Запропонована у проекті діяльність вже на сьогоднішній день зустріла значне зацікавлення громадського суспільства, оскільки польський досвід місцевого самоврядування отримав в Україні значне визнання, а польська модель децентралізації була однією з найвагоміших при опрацюванні форми децентралізації в Україні. Організатори проекту запрошують до участі в цій стратегічно важливій для України ініціативі фахівців, експертів, членів урядових та неурядових організацій, адже зміни починаються з кожного з нас. Тепер на всіх чекає наполеглива праця!
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.