avatar

У Херсоні зустрічалися львівські та херсонські дослідники та громадські лідери

в блог Громадські ініціативи
0

Наприкінці лютого у Херсоні відбулися зустрічі громадських лідерів та дослідників Херсонщини та Львівщини у межах Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).
Під час візиту львів’ян обговорювалися питання реалізації спільних проектів, орієнтованих на довготривалу співпрацю. Зокрема, проведення досліджень, орієнтованих на подолання негативних інформаційних впливів (протидія ворожій пропаганді, негативним стереотипам та кліше, виявлення «фейків» тощо) в інформаційному просторі Херсонщини та Львівщини.

Так, у межах круглого столу, що відбувся на базі ГО «Таврійський край», учасники поділилися своїм баченням подолання загроз інформаційної та безпекової ситуації у Херсоні та в Херсонській області. А в конференц-залі прес-клубу «Новий день» проводилася в режимі он-лайн презентація Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен», мали можливість також виступити представники Центру інформаційних досліджень «Меридіан», ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен» та Студентської молодіжної мережі.

Також львів’яни зустрілися із студентами-журналістами Херсонського державного університету, де провели практичний майстер-клас «Роль медіа та особи журналіста в поширенні пропаганди» (Оксана Дарморіз). Студенти мали можливість обговорити можливості участі у міжнародних молодіжних стажувальних програмах та у програмах Студентської молодіжної мережі (Галина Пац).«Зустрічі із нашими партнерами в Херсонському державному університеті були для нас важливими, оскільки ми будемо організовувати спільні молодіжні заходи та студентські обміни за участю херсонських та львівських студентів, – говорить Оксана Дарморіз, голова правління Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен». – Ми плануємо на рівні університетських центрів запускати спільні дослідницькі проекти. Тому ми мали нагоду вже під час нашої зустрічі безпосередньо обговорити важливі питання з приводу майбутньої співпраці із херсонськими колегами».

За словами Олександра Лавриновича, голови правління Центру інформаційних досліджень «Меридіан», під час візиту акцентувалася особлива увага на можливостях довготривалої співпраці між представниками місцевих незалежних інформаційних і громадсько активних спільнот у Львівщини та Херсонщини.

«У квітні 2014 року, коли була складна військово-політична ситуація, ми вперше проводили на Херсонщині громадську акцію «Пасхальний десант» на підтримку українських військових та херсонців, що протистояли «гібридним діям» Росії, яка загарбала Крим та “розпалювала” військовий конфлікт у Східній Україні, – говорить Олександр Лавринович. – Під час «Пасхального десанту» львів’ян відбувалися зустрічі із громадськими активістами-волонтерами, котрі першими відгукнулися допомагати армії, молодіжними лідерами, військовими та представниками місцевих громадських організацій Херсонщини. Так започаткувалася співпраця із нашими новими партнерами. Тому не випадково сьогодні відбувся наш візит у такому вже гроні представників громадських, експертних та молодіжних середовищ Львівщини.

Ми і далі посилюватимемо нашу партнерську співпрацю та експертну присутність у регіонах завдяки розбудові активно діючих мереж (медіа, блогерів, лідерок-переселенок, громадських активістів, студентських середовищ та дослідницьких спільнот), що вже охоплюють Схід, Південь та Захід України, – зазначив Олександр Лавринович Your text to link....
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.