avatar

Масляна чи масниця? Або чому відбувається фальсифікація українських традицій

в блог Громадські ініціативи
0
Прес-реліз за результатами прес-конференції, що відбулася 21 лютого у ЛьвовіМісце: Кав'ярня «Під Клепсидрою» («Дзига») dzyga.com
Контакти організаторів: Юрій Пуківський, тел..: 098 9762362
Організатор: Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»

Експерти, котрі виступали на прес-конференції:
Оксана Дарморіз, культуролог, кандидат філософських наук
(Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»)
Юрій Пуківський, етнолог, кандидат історичних наук (Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»)
Ігор Бущак, педагог, музикант, автор пісень та дослідник дитячого фольклору (Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»)
Михайло Кобрин, релігієзнавець, кандидат історичних наук (Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»)
Олександр Лавринович, аналітик (Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»)

В сучасний період після Революції Гідності, в умовах війни з Росією, держава оголосила курс на декомунізацію і позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, ми чуємо заяви урядовців про важливість протистояння російській пропаганді, та необхідність українізації національного культурного простору. В той же час ми продовжуємо відзначати чужі свята, які подаються нам під виглядом нібито наших українських традицій. Серед них зовсім не властиве для української традиційної культури свято під назвою Масляна, яке за «російським сценарієм» проводиться у вигляді традиційно-казенних народних гулянь з випіканням млинців та спаленням солом’яних опудал. Більше того, влаштуванням таких святкувань у низці міст за інерцією (як це відбувалося в радянський час) займається місцева влада, районні державні адміністрації. Натомість організатори подібних заходів абсолютно ігнорують (свідомо чи несвідомо) власне автентичні українські традиції відзначення цього свята під назвою Масниця, яке має свою національну специфіку і є відмінним від російської Масляної.
Саме цій темі була присвячена прес-конференція, що відбулася у Львові 21.02.2017 р. Під час якої молоді дослідники та науковці, громадські активісти, що утворили Українську мережеву платформу незалежних експертів «Клен» (громадська незалежна ініціатива), наголошували на важливості святкування автентичних українських народних свят. Мета медіа зустрічі – привернути увагу журналістів, громадськості, вчителів, фахівців в Україні до проблеми засилля чужих традицій в українському інформаційному просторі, українській культурі та освіті.
Детальніше:
klenukraine.blogspot.com/
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.