avatar

Держдепартамент США вказує на порушення прав людини на Донбасі та у Криму

в блог Вимушені переселенці
0


В оприлюдненій Державним департаментом США щорічній доповіді щодо стану з правами людини в майже двохсот країнах світу чимало місця займає розділ щодо прав людини в Україні за 2016 рік. Зокрема, приділено увагу порушенню прав людини в зоні конфлікту на Донбасі, а також в анексованому Росією українському Криму. Також Держдепартамент звертає увагу на неповне дотримання прав 1,7 мільйона переселенців.

Права переселенців

В доповіді американського дипломатичного відомства також вказується на «недостатню підтримку» внутрішньо переміщених осіб. В цілому ж, читаємо в доповіді, анексія Росією Криму та агресія на українському сході вилилась в 1 мільйон 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які мають «труднощі з легалізацією документів, освітою, пенсіями, доступом до фінансових послуг та медичного обслуговування».

Доповідь вказує, що минулого року уряд України призупинив усі виплати переселенцям, намагаючись пересвідчитись в їхній фізичній присутності на території, яка під контролем Києва, з метою уникнути фінансових зловживань.

«З переселенцями, звичайно, серйозна проблема, бо я і сам переселенець з Луганська вже три роки. Хоча б той факт, що ми тричі не голосували. Перший раз не голосували на Донбасі, бо не було виборчих дільниць під час президентських виборів. А потім вже тут не голосували і під час парламентських, і місцевих виборів. І хоча право брати участь у виборах і обирати владу – це важливо, однак є й інші факти, пов’язані з отриманням соціальних виплат, з реєстрацією, з можливістю вільно переміщатися туди й сюди (через лінію розмежування – ред.). Все це можна узагальнити одним словом: дискримінація. За рядом ознак, переселенці дійсно перебувають у дискримінованому стані на сьогоднішній день», – каже в інтерв’ю Микола Козирев з Громадського комітету захисту прав людини.

Джерело:
www.radiosvoboda.org/a/28353911.html
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.