avatar

Чому лелека більше не повернеться

в блог Вимушені переселенці
0
ПРОБЛЕМАМ РАЗВЕДЕННЫХ И ОДИНОКИХ МАТЕРЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНОК ПОСВЯЩАЕТСЯ!
КАК ОКАЗАЛОСЬ НА 3 ГОДУ ВОЙНЫ НА ВОСТОКЕ УКРАИНЫ НЕ ВСЕ (ОБЩЕСТВЕННИКИ, ВОЛОНТЕРЫ, ЧИНОВНИКИ И ДАЖЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИ ДОНОРСКИХ ПРОГРАММ И ОРГАНИЗАЦИЙ/ФОНДОВ) ЕЩЕ ПОНИМАЮТ ПРОБЛЕМЫ ЭТОЙ ОЧЕНЬ И ОЧЕНЬ НЕЗАЩИЩЕННОЙ КАТЕГОРИИ ЖЕНЩИН-ПЕРЕСЕЛЕНОК (НА БУМАГЕ ИХ ЧИНОВНИКИ ОБОЗНАЧАЮТ КАК «ВПО»)!!!

Лелека більше не повернеться

Мова ворожнечі у коридорах соціальних установ, грошові побори у школі та лікарнях, марні сподівання знайти роботу та соціальне житло, моральне насильство з боку чиновників і навіть погрози фізичної розправи, – це сумні реалії життя самотніх мам-переселенок в Україні

Про них ви не почуєте у ЗМІ, а статистика мовчить разом із державними соціальними службами, котрі виплачують на дитину тільки 800 гривень на місяць. В Україні ніхто не рахує, скільки розлучених і самотніх мам-переселенок з дітьми перебралися до Великої України.

Ці молоді жінки заради дітей, на свій страх і ризик насмілилися покинути рідну домівку в Луганській і Донецькій областях, й поїхати світ за очі, щоб залишитися живими, рятуючись від пекла війни на Донбасі. Та, на жаль, на новому місці їх ніхто не чекав. Міністерство соціальної політики цинічно зарахувало цю найбільш незахищену групу ВПО до категорії сімей, таким чином звільнившись від відповідальності повноцінно підтримувати самотніх мам із дітьми «у складних життєвих обставинах».

Ці жінки-переселенки опинилися сам на сам зі складними проблемами і почуваються безправними в Україні.

Станом на 30 травня 2016 року, за даними обласних структурних підрозділів соціального захисту населення та Київської міської державної адміністрації, на облік було взято 1 787 019 переселенців. Проте їхня кількість через недолугу державну політику на сьогодні зменшилася і в жовтні становила 1 696 326 осіб. Люди з розпачу повертаються назад, на окуповані території, і там зазнають утисків від так званої місцевої влади як «возвращєнци».

Найбільше переселенців розміщені на Сході України: в Луганській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях, а також у Київській області та містіКиєві.

Війна, вибухи, люди зі зброєю, блок-пости найманцями та повний хаос, – таким пам’ятає свій рідний Луганськ навесні 2014 року Маргарита Р. Вона – самотня мама, котра із першими вибухами військового конфлікту на Донбасі вимушена була тікати до Дніпропетровська (Дніпра), щоб врятувати свого малолітнього сина від небезпеки. Сьогодні вона – переселенка (ВПО), котра мігрує по України в пошуках щасливої долі для себе і свого сина.
Лелека більше не повернеться
А ще вона зустріла таких, як вона сама – самотніх мам-переселенок, котрі вирішили боротися за свої права і права своїх дітей, створивши громадську ініціативу «Компас переселенця".

Your text to link...
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.