avatar

У Львові вивчали успішні практики протидії місцевій корупції

в блог Подолання місцевої корупції
0


14 грудня 2017 р. львівські, херсонські і дніпровські журналісти, блогери та громадські діячі мали нагоду обмінятися досвідом і обговорити конкретні практики протидії «місцевій» корупції під час панельної дискусії «Регіональні журналісти та громадсько активні блогери проти місцевої корупції – досвід Херсона, Дніпра та Львова». У зустрічі також взяв участь народний депутат України, секретар Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов.
Захід відбувався у межах Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).
Організатор зустрічі – ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен».


За словами Ігора Полянського, відомого львівського медіа експерта, ініціатора зустрічі, проведений захід є «першою цеглинкою у реалізації різнопланової мережевої стратегії діяльності новоствореної громадської організації «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен», спрямованої на розбудову міцного «фундаменту» громадського активізму, здатного протистояти корупційним проявам на місцевому рівні».


Під час роботи панельної дискусії, обговорювавлися успішні практики виявлення корупції на місцевому рівні. Особлива увага приділялася важливим аспектам підготовки журналістів-розслідувачів як на факультетах журналістики, так із числа вже працюючих місцевих журналістів на сході, півдні та заході України
На жаль, сьогодні саме на місцевому рівні відбувається саботаж реформ, оскільки корумпована система, маючи потужні фінансові ресурси, «здеформовану» суддівську систему та «армію» продажних чиновників, представників правоохоронних структур і місцевого самоврядування, веде себе відкрито агресивно стосовно окремих місцевих політиків, громадських діячів, журналістів, блогерів, котрі намагаються відстоювати законні інтереси місцевих громад та борються за прозорість діяльності місцевої влади.

Як зауважив відомий у Херсоні борець із місцевою корупцією Віталій Богданов, котрий є депутатом Херсонської міської ради, потрібно знати як боротися із чиновниками-корупціонерами міського та обласного рівнів. Місцевим журналістам не вистачає розуміння того, чим займаються депутати чи місцеві чиновники, вміння побачити в проектах рішень місцевих виконкомів ознак корупційних діянь (наприклад, як у Херсоні лобіюються списання кредитів для комунальних підприємств чи витрати на покоси трави у листопаді місяці або полив газонів у жовтні). Можна навести багато вже класичних прикладів скандальних корупційних ситуацій, спричинених рішеннями депутатів Херсонської міської ради чи відкритих кримінальних справ з приводу зафіксованих правохоронними органами хабарів відповідальних херсонських міських чиновників різного калібру.

На думку Віталія Богданова, протидія корупційним проявам місцевих чиновників буде ефективною лише за умови тісної співпраці незалежних місцевих депутатів із журналістами та блогерами, щоб максимально опублічнювати «чиновницьку тишу корупційних діянь». І такі успішні практики протидії місцевій корупції у Херсоні вже є.

Цікавим і змістовним був виступ народного депутата України, секретаря Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Дмитра Добродомова, котрий по праву вважається одним із корифеїв жанру журналістських розслідувань в Україні. Зокрема, Дмитро Добродомов зазначив, що завдяки резонансним системним журналістським розслідуванням кардинально змінюється українське законодавче поле у бік запобігання корупції в Україні. Приміром – законодавче впровадження обов’язкового електронного декларування чиновників та депутатів. Найбільшою проблемою, на думку народного депутата і секретаря Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, з якою стикаються незалежні журналісти-розслідувачі, є проблема розміщенням журналістських матеріалів з корупційної проблематики.

– Давайте говорити відверто про те, що на центральному телебаченні таких розслідувальних програм можна полічити на пальцях, не краща ситуація і в газетних виданнях, – зауважує Дмитро Добродомов. – Корупція на місцях така сама як на горі, треба тільки кілька нулів забрати. Але природа місцевої корупції та ж сама – це не публічність і не прозорість роботи чиновників.

Важливо відзначити, що зустріч у Львові фахових розслідувачів відбувалася конструктивно – окрім знайомства та обговорень важливих питань, вдалося також напрацювати спільну стратегію мережевої діяльності Платформи незалежних медіарозслідувачів «Терен» і запланувати наступну зустріч партнерів у місті Павлоград.

ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен»Your text to link...
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.