avatar

У Херсоні зустрічалися партнери інформаційної мережі «Місцевий блогер», щоб обговорити проблеми переселенців

в блог Local blogger
0
23-12-2014 10:29

Останнім часом у зв’язку із подіями на Сході України дедалі голосніше в українських медіа лунають проблеми недостатнього забезпечення конституційних прав тимчасово переміщених осіб в Україні. Можна почути нарікання на роботу державних соціальних служб, на неналежне ставлення до таких громадян з боку місцевих влад та ще багато інших недоліків та прорахунків.

Зрештою, вже має місце функціонування негативних стереотипів сприйняття проблем внутрішньо переміщених осіб у громадській свідомості. Саме обговорити ці проблеми переселенців та напрацювати спільні координаційні дії між Херсоном, Львовом та Дніпропетровськом зібралися херсонські, львівські та дніпропетровські партнери інформаційної мережі «Місцевий блогер» під час круглого столу «Тимчасово переміщені особи – міф чи реальність стереотипного сприйняття (в умовах військового конфлікту на Сході України) громадською думкою та державними органами влади та установами. Спроба формування мережевого системного громадського механізму допомоги переселенцям в Україні».

Мережева зустріч у форматі круглого столу відбулася 11 грудня у приміщенні прес-клубу «Новий день», метою якої було вироблення стратегії нових можливостей та механізмів допомоги тимчасово переміщеним особам із зони АТО та тимчасово окупованої території Криму. На зустріч також були запрошені Наталя Козаренко, керівник громадської приймальні Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я та Захарчук, координатор регіонального представництва Півдня України громадської організації «Крим-SOS». Саме ці організації на Херсонщині щоденно надають переселенцям правову, організаційну та гуманітарну допомогу.

Фактично у форматі «круглого столу» відбувалося не просто фахове обговорення проблем, пов’язаних із реалізацією конституційних прав вимушених переселенців, а напрацьовувалася «система координат» спільної інформаційної діяльності з цієї проблематики у трьох областях України – Херсонській, Дніпропетровській та Львівській. Важливо, щоб громадські організації, медіа, журналісти, блогери та громадські діячі могли формувати спільні інформаційні канали обміну інформацією та досвідом, спільно долаючи проблеми, що повстають стосовно переселенців.

На думку Тетяни Козаренко, керівника громадської приймальні Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я, дуже важливо налагодити координацію між організаціями, що займаються питаннями переселенців як на Херсонщині, так і в інших областях України. Наприклад, у Херсоні діють близько п’яти волонтерських центрів допомоги переселенцям, але між ними немає координації.

Як підкреслив один із партнерів інформаційної мережі «Місцевий блогер» Юрій Гора, голова правління Херсонського обласного благодійного фонду «ЄкоФонд», необхідно вивчити міжнародний досвід країн «Східного партнерства» та створити в Україні відповідні механізми забезпечення переселенців загальноприйнятими стандартами життєвого рівня, відповідної трудової та психологічної інтеграції до нової місцевості проживання.

«Не поодинокі випадки, коли у різних областях України вже негативно сприймають переселенців на рівні громадської думки, – говорить Олександр Лавринович, голова правління Центру інформаційних досліджень «Меридіан». – Про них говорять, що вони не хочуть працювати, що вони злодії, хочуть бути тільки у містах і не хочуть їхати працювати у село тощо, місцеві медіа теж «підливають масла у вогонь». Проте все це далеко не так! Ми маємо справу із негативними стереотипами, з якими треба боротися всіма можливими правовими та медійними засобами. Для цього ми і збираємося і об’єднуємося у межах мережі «Місцевий блогер», щоб інформаційно протистояти викривленій інформації про проблеми тимчасово переміщених переселенців із Донецької і Луганської областей».

На жаль, на сьогодні ні державні структури, ні освітні установи чи соціальні заклади не виявилися готовими до роботи із переселенцями у силу багатьох факторів та причин, окрім видачі довідок та поодиноких мізерних виплат, наприклад, держава не займається їх правовим, медичним, соціальним, психологічним, освітнім, інтеграційним (та багато іншого) супроводом.

Тому всі учасники круглого столу погодилися із висновком, що потрібно самим вивчати і напрацьовувати досвід щодо надання допомоги вимушеним внутрішнім переселенцям, допомагаючи державним установам, з одного боку, а з іншого потрібно активно впроваджувати інформаційну співпрацю між трьома вищезазначеними областями у межах інформаційної мережі «Місцевий блогер».

Джерело: Центр Інформаційних досліджень «Меридіан»

Автор: Жанна Фичко
civicua.org/news/view.html?q=2369222
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.