avatar

«Таврійський десант» висадився у Львові, щоб будувати мости співпраці

в блог Local blogger
0
Під такою назвою у перші дні зими (1-3 грудня) відбулася спільна інформаційна акція львівських та херсонських громадських діячів, журналістів та блогерів, що мала на меті зблизити південь і захід та побороти негативні стереотипи, які розділяють херсонців і львів’ян.

Вперше до Львова приїхала група херсонців. Головний меседж «Таврійського десанту» – «системно співпрацювати із львів’янами і надовго». Географічно вони представляли міста Херсон, Нову Каховку, Чаплинський та Голопристанський райони. «Таврійський десант» був організований інформаційною мережею «Місцевий блогер» у співпраці із херсонськими і львівськими громадськими організаціями за сприяння Центру інформаційних досліджень «Меридіан». За ходом акції мали змогу спостерігати та брати в ній активну участь в якості запрошених гостей у межах інформаційних обмінів також і блогери із Дніпропетровська.

За результатами зустрічей у Львові учасники «Таврійського десанту» домовилися організувати вже 11 грудня цього року круглий стіл у Херсоні за участю представники інформаційної мережі «Місцевий блогер» із Херсонщини, Львівщини та Дніпропетровщини, присвячений питанням подолання негативних стереотипів у медіа стосовно тимчасово переміщених осіб із Луганської та Донецької областей та анексованої Росією АР Крим. Така зустріч є оперативним реагування на проблеми, що гостро повстали останнім часом у зв’язку із масовим переміщенням українських громадян із територій конфлікту на Донбасі.

Ще під час недавньої прес-конференції у Херсоні один із лідерів «Таврійського десанту» Петро Лелеко зауважив, що важливо об’єднувати зусилля представників громадських організацій, журналістів, блогерів та волонтерів у різних напрямках діяльності (дуже актуальних як для країни в цілому, так і для локальних місцевостей, де є попит на громадську діяльність) – підтримці армії, вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб, розбудові інформаційних мереж чи місцевого розвитку громади, боротьбі із чиновницькою корупцією та криміналітетом тощо.

«Стабільність України залежить від стабільності в окремо взятому селі, де місцеві громади не бояться відстоювати свої права та самі відкривають нові робочі місця і не потерпають від свавілля районного та обласного начальства, – наголосив Петро Лелеко. – Знаю, що на Львівщині у цьому напрямку більше зроблено ніж у нас. Проте і нам є що розказати про Херсонщину та презентувати свій досвід громадської діяльності, зрештою, важливо поєднати наші зусилля, наприклад, у напрямку допомоги армії та налагодженню дієвих механізмів вирішення проблем переселенців із Криму та Донецької та Луганської областей».

Цікаво, що саме львів’яни стали мотором розбудови контактів між Львовом та Херсоном.
Ще у квітні цього року відбувся «Пасхальний десант», коли львівський музичний гурт «Хочу ЩЕ!» спільно із Студентською інформаційною мережею, Центром інформаційних досліджень «Меридіан» та львівськими журналістами і молодіжними блогерами вперше висадилися на Херсонщину (з 10 по 12 квітня), аби підтримати українських вояків на передових позиціях та самих херсонців у період військового напруження на кордоні із Кримом.

Тоді окрім інформаційного обміну між регіонами, львівська делегація підбадьорила військових живим виступом гурту, пасочками та писанками від галицьких господинь та меценатів. Відбулося знайомство із громадськими активістами Херсонщини, започаткувалася співпраця на рівні громадських ініціатив між львів’янами та херсонцями. Херсонщина як край стала відкриттям для львів’ян, де відсутній сепаратизм та досить високий український дух в усвідомленні захисту української державності.

За ініціативи мережі «Місцевий блогер» у серпні відбулася акція львів’ян «Пізнай Південь України!», коли молоді львівські блогери протягом трьох днів відвідували та вивчали туристично привабливі для львів’ян куточки Таврійського краю!

І таки знайшли! Це були не тільки мальовничі місця Херсонщини у чотирьох районах – Чаплинському (Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна, цілющі грязі та солені озера), Голопристанському («Злелені хутори», гейзери), Скадовському (острів Джарилгач), Цюрупинському («Олешківські піски»), а також започаткували співпрацю із новими партнерами – місцевою громадською організацією «Майбутнє Григор’ївки», Херсонським обласним благодійним фондом «ЄкоФонд» та познайомилися із новими друзями та отримали незабутні враження.

Тепер за ініціативи вже херсонських громадських активістів і блогерів та за підтримки інформаційної мережі «Місцевий блогер» виник задум організувати «Таврійський десант» у Львові, що і був реалізований. Мета – системно на громадському рівні презентувати Херсонщину у Львові, щоб, з одного боку, сприяти розвитку співпраці та людських контактів між півднем та заходом України, а з іншого, завдяки народній дипломатії, закладати умови інвестиційних мостів та проектів між перспективним Херсоном та багатим на західні контакти Львовом. Саме у такому контексті відбувалися зустрічі учасників «Таврійського десанту» у Львові.

Херсонці мали можливість ознайомитися із діяльністю відомих львівських громадських організацій, взяти участь у панельній дискусії (присвяченій розбудові контактів та співпраці між Херсонщиною та Львівщиною), ознайомитися із роботою Центру туристичної інформації (діє при Львівській міській раді). Окрім того, учасники «Таврійського десанту» мали можливість познайомитися із польськими представниками громадської організації «Європейський вектор» та напрацювати із ними ідеї реалізації спільних українсько-польських громадських ініціатив та виступили на прес-конференції для львівських журналістів.

Також взяли участь у прямих ефірах ЛОДТРК «Львів». Ознайомилися із діяльністю львівських волонтерів, котрі допомагають військовим та переселенцям, домовившись про спільну співпрацю.

Під час роботи «Таврійського десанту» відбулася презентація порталу для місцевих громадських діячів та медійників «Місцевий блогер», його структури та концепції.

На сьогодні у межах інформаційної мережі «Місцевий блогер», що охоплює Львівську, Херсонську, Дніпропетровську та частину Донецької областей, херсонці складають потужне об’єднання, яке вже нараховує з десяток НГО та численну групу місцевих громадських діячів, журналістів та блогерів.

За результатами «Таврійського десанту» вже наведені «мости» співпраці між школами Львова та Нової Каховки, між громадами сіл Львівщини (с. Лагодів, ) та Херсонщини (с. Григор’ївка Чаплинського району), львівськими та херсонськими громадськими громадськими організаціями у напрямку допомоги армії та внутрішньо переміщеним особам, розвитку транскордонної співпраці у межах «Східного партнерства» у співпраці із польськими партнерами.

На зустрічі учасників «Таврійського десанту» у Львові також були запрошені блогери із Дніпропетровська з метою обміну досвіду та напрацювання тісніших інформаційних контаків у межах мережі «Місцевий блогер». У ході роботи «Таврійського десанту» у Львові були заплановані координаційні тематичні круглі столи з актуальних проблематик. Зокрема, погоджено провести вже 11 грудня цього року круглий стіл у Херсоні за участю представники інформаційної мережі «Місцевий блогер» із Херсонщини, Львівщини та Дніпропетровщини, присвячений питанням подолання негативних стереотипів у медіа стосовно тимчасово переміщених осіб із Луганської та Донецької областей та анексованої Росією АР Крим. Така зустріч є оперативним реагування на проблеми, що гостро повстали останнім часом у зв’язку із масовим переміщенням українських громадян із територій конфлікту на Донбасі.

Як зауважив Сергій Кліщевський, голова Григор’євської сільської ради, важливо не тільки обговорити проблеми, що існують у роботі із оперативним забезпеченням переселенців всім необхідним, але й визначити та скоординувати нашу спільну діяльність на рівні трьох областей – Херсонської, Дніпропетровської та Львівської і відповідно оперативно реагувати на виклики та проблеми, що спричинені конфліктом на Сході України та максимально допомогти внутрішньо переміщеним особам, зрештою, допомагати державними органам формувати механізми такої допомоги, починаючи від прибуття і поселення до працевлаштування і подальшої життєвої стабілізації і інтеграції у новій місцевості та громадської активності.

Партнери ініціативи:
www.youtube.com
www.youtube.com

Джерело: Центр інформаційних досліджень «Меридіан»

Автор: Жанна Фичко

Пов'язані теми:
— Громадянське суспільство
— Міжсекторне партнерство

www.civicua.org/news/view.html?q=2351996
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.