avatar

Шкільна блогосфера: 4.0. Нова хвиля можливостей

в блог Local blogger
0
Саме під такою назвою 21 листопада відбувався навчальний модуль-тренінг у Новій Каховці (Херсонська область) на базі cпеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 із поглибленим вивченням англійської мови.
Заняття із основ шкільної блогосфери підготовлене фахівцями Центру інформаційних досліджень «Меридіан» спільно із партнерами блогерської мережі «Місцевий блогер» спеціально для школярів старших та середніх класів та орієнтоване на їх інформаційний розвиток в умовах якісного динамічного розвитку нових медіа.

Одноденний тренінг складався із кількох навчальних блок-модулів, що дають можливість теоретично і практично засвоїти головні, тобто базові знання та оволодіти початковими практичними навичками молодого блогера-початківця. Заняття відбувалося в ігровому форматі за активної участі кожного учасника шкільного тренінгу у різних суспільно актуальних проблематиках. Наприклад, під час навчання учні «випробовували себе» як у якості блогерів, так і у командній (спільній) ініціативі (робота у команді), що була спрямована на вирішення тих чи інших суспільних проблем на локальному рівні.

Учні одержали домашнє завдання щодо підготовки матеріалів та інформаційного наповнення власних блогерських ресурсів на базі платформи продуктів GOOGLE.

Варто зазначити, що тренінг із шкільної блогосфери не випадково відбувся саме на базі Новокаховської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 із поглибленим вивченням англійської мови. Адже ще у квітні у межах «Пасхального десанту» група молодих блогерів, журналістів та молодіжних лідерів мала можливість побувати у цій школі та ознайомитися із міжнаціональною виставкою, яку цікаво і змістовно презентували львівським гостям самі школярі.
www.youtube.com/watch?v=NS5t2kv-NVA&list=PLkSsmmvShMNDZj3RjzL_8hnuV7BUNIjAn

Відбулося знайомство, що у подальшому розвинулося у постійні контакти та спільні ініціативи школярів і педагогів із медіа експератами Центру «Меридіан» та представниками інформаційних мереж «Місцевий блогер» та «Львівська блогосфера». Врешті, у на початку червня передовий загін учнів та вчителів із цієї школи здійснив кількаденну інформаційну висадку у Львові, досліджуючи багату на зустрічі і культурно насичену програму, підготовлену спеціально для школярів із Нової Каховки представниками Центру «Меридіан».
www.youtube.com/watch?v=diYbqPFilNk&list=UUdvHKoq4ZfMQxdo9nadv20g&index=15

Cаме за результатами зазначених зустрічей у квітні та червні цього року, а також за активного зацікавлення школярів брати участь у шкільних програмах обмінів і стажувань та за підтримки адміністрації школи і виник задум – вперше провести у Новій Каховці (а може і в Україні) тренінг, що присвячений розвитку шкільної блогосфери.

У планах організаторів тренінгу, проведення спільних форумів із шкільної блогосфери як на Херсонщині, так і у Львові та участь у спільних міжнародних шкільних інформаційних програмах. Найкращі учасники тренінгу за результатами робіт будуть запрошені у Школу «Молодого блогера», що невдовзі діятиме під адмініструванням Центру інформаційних досліджень «Меридіан» у співпраці із інформаційними мережами «Місцевий блогер», «Львівська блогосфера» та регіональними та локальними медіа партнерами на сході, півдні та заході України.

Джерело: Центр інформаційних досліджень «Меридіан»
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.