avatar

Програма інформаційних обмінів «Схід-Захід» для громадсько активних блогерів та журналістів регіональних (місцевих) медіа

в блог Local blogger
0
Розпочався другий етап реалізації програми інформаційних обмінів «Схід-Захід» для громадсько активних блогерів та журналістів регіональних (місцевих) медіа, а також громадських активістів, котрі активно займаються медіа діяльністю, для Львівської, Дніпропетровської, Донецької та Херсонської областей. Програма адмініструється Центром інформаційних досліджень та ресурсних послуг „Меридіан" за підтримки донорів та меценатів і є частиною проекту діючої інформаційної мережі «Місцевий блогер»

Інформаційні обміни спрямовані на подолання інформаційного вакууму і негативних стереотипів між західними і східними регіонами України та налагодження інформаційної співпраці як між журналістами і блогерами, так і регіональними редакціями видань, радіостанцій, телекомпаній, інформаційних агентств та інтернет-видань, а також – вивчення досвіду вирішення місцевих проблем у східних, південних та західних регіонах України, зміцнення свободи слова та права на об’єктивну інформацію.

Актуальність і новизна інформаційних обмінів полягає в тому, що одночасно журналісти, блогери та громадські активісти пізнаватимуть і вивчатимуть суспільно актуальні проблематики, застосовуючи конвергентні підходи їх висвітлення. Окремо акцентуватиметься увага на питаннях зміцнення свободи слова та права на незалежне і об’єктивне подання інформації в медіа.

Інноваційність. Пілотний варіант журналістських обмінів в Україні реалізувався Центром інформаційних досліджень «Меридіан» ще в 2006 році у межах проекту „Інформаційна співпраця журналістів регіональних медіа: Схід і Захід – разом" за підтримки МФ «Відродження». Результати цього проекту викликали велике зацікавлення з боку медійників та громадських інституцій. Медіа проект у такому форматі проводився тоді вперше в Україні. Завдяки можливості інформаційного обміну та ознайомлення із досвідом журналісти з Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Маріуполя, Одеси, Львова, Івано-Франківська висвітлювали важливі теми у зазначених регіонах («регіони про регіони»), поступово долаючи негативні стереотипи і міфи, що роз'єднують східних і західних українців.

На сьогодні виникла необхідність активізації неформальних журналістських контактів, співпраці та обміну досвідом між журналістами і блогерами у форматі «регіони про регіони», що істотно впливатиме на оздоровлення інформаційних полів на місцевому (регіональному, локальному рівнях) з огляду на об’єктивність висвітлення проблематик та оціночних суджень експертів.

Хто може подаватися.
Запрошуємо практикуючих блогерів, журналістів регіональних (місцевих/локальних) медіа, а також громадських активістів зазначених областей взяти участь в інформаційних обмінах.

Тривалість програми.
Медіа обміни діятимуть протягом листопада-грудня цього року.

Запрошені учасники інформаційних обмінів отримають консультації та можливість участі в інформаційних програмах Центру інформаційних досліджень «Меридіан» як у межах України так і за кордоном.

Анкету участі в обмінах можна одержати, надіславши запит (у довільній формі) за адресою: merydianlviv@gmail.com
Детальну інформацію (задати запитання у форумах) можна одержати на ресурсах:
localbloggerinfo.blogspot.com/
або за тел.: +38(066) 9059932
також детальні відеосужети та коментарі з приводу участі в інформаційних обмінах можна переглядати на Internet TV «ВІКНО» в Ютюбі (можна знайти за пошуком назви в www.youtube.com ).

Жанна Фичко,
Центр інформаційних досліджень „Меридіан"
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.