avatar

Відбувся культурний десант "Львівської блогосфери" в Дніпрі

в особистий блог
0
Під час презентації "Пасхального десанту"

З 6 по 7 серпня відбувалися зустрічі представників «Львівської блогосфери» у Дніпрі. Львівські журналісти, блогери та громадські діячі зустрічалися із дніпровськими медійниками, щоб обговорити у форматі круглого столу перспективи реалізації спільних мережевих медійних ініціатив. У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів розглядалися найбільш значущі питання інформаційного та суспільного характеру – подолання негативних стереотипів та мови ворожнечі у регіональних медіа, проблеми соціального та правового захисту переселенців, зокрема таких найбільш незахищених категорій, як одинокі та розлучені мами-переселенки із дітьми.
Захід відбувався у межах Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Організатори акції – львівська громадська організація «Товариство Лева» та громадський рух журналістів “Медіа центр європейських ініціатив „Дніпро”. Партнером зустрічей виступив Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан», оскільки у 2014 році саме у межах реалізації проекту «Місцевий блогер» здійснювалася ініціатива «Пасхальний десант».

Важливим пунктом зустрічей була презентація фільму «Пасхальний десант» (що створений у межах культурної ініціативи громадсько активних блогерів Львівщини та Херсонщини у 2014 р., автор- Василь Мицько), в якому розповідається про перші мережеві громадські ініціативи на підтримку армії та співпрацю між журналістами, блогерами і громадськими активістами Херсонщини та Львівщини). Презентація фільму викликала неприхований інтерес дніпровських колег та їх готовність брати участь у подібних мережевих медійних ініціативах.

У підсумку зустрічі був узгоджений спільний план формування медіа ініціатив між Львівщиною та Дніпровщиною і першою пробною цеглинкою розбудови такої співпраці стане проведення у Львові тренінгу з проблематики розвитку громадсько активної блогосфери з участю львівських та дніпровських журналістів та блогерів.

«Чому для нас важливою є участь у спільних мережевих медіа ініціативах також і дніпровських медійників? – наголошує Олександр Лавринович, медіа експерт та автор ідеї та концепції громадської мережевої ініціативи «Пасхальний десант». – По-перше, ми мало знаємо одне про одного, відповідно мають місце певні стереотипи та кліше несприйняття, які ми можемо подолати тільки тоді, коли активно і тісно співпрацюватимемо між собою. По-друге, важливо добре знати та орієнтуватися у місцевих проблематиках як Сходу, так і Заходу України, йдеться про активізацію інформаційних контактів та обміну досвідом між Дніпром та Львовом. А зважаючи на стратегічне значення Дніпровщини, потрібно частіше про цей регіон розповідати в медіа та посилювати інформаційні поля та блогосферу як у самому Дніпрі, так і в області. По-третє, ми маємо спільно долати проблеми та боротися із корупцією та чиновницьким свавіллям на місцях, об’єднуватися та підтримувати один одного».

За словами, Юлії Бабенко, відомої дніпровської журналістки, це вдалий і своєчасний початок активної співпраці львіських і дніпровських журналістів. «На сьогодні у Дніпрі сформувалася прогресивна „критична маса“ громадсько активних журналістів, котрі готові брати участь у спільних мережевих медійних ініціативах та проектах, а також пропонувати свої знання та досвід, презентувати свій регіон на рівні транскордонних журналістських зустрічей. Цілком логічною є сьогоднішня наша зустріч із львів'янами, оскільки нам важливо тісніше обмінюватися інформацією, знаннями та досвідом, відкриваючи нашим читачам, наприклад туристичну привабливість західної України чи, спростовуючи „популярні“ пропогандистські „страшилки“ про „ненависних западенців“, що активно інформаційно продукувалися у минулому колишніми „регіоналами“ на Сході України», – наголосила Юлія Бабенко.

Саме із цією метою успішно відбулася зустріч у Дніпрі львівських та дніпровських медійників.

Медіа центр європейських ініціатив „Дніпро”
0 коментарів RSS
Немає коментарів
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.